Uluslararası Kafkas Üniversitesi

http://azerbaycandaegitim.org/images/universiteler/azerbaycan-mimarlik-insaat-fakultesi-02.jpg


         Kafkas Uluslararası Üniversitesi Türkiye üniversitelerinden farklı olarak, sınav puan sonucu uygulaması dışında öğrenci kabul edebilmektedir. Bu özelliği ile hayallerini bir yıl ertelemek istemeyen öğrencilere umut veren Kafkas Uluslararası Üniversitesi, uygulamasına tabi olan öğrencileri birkaç saat içinde bilgilerini tam olarak ifade edemeyeceğinin altını çizen bir eğitim sistemine sahiptir.

http://www.azerbaycandauniversite.org/dosya/42-20552952.jpg

        YÖK kurumunun uyguladığı sınavda istediği bölümde eğitim hakkı alamayan öğrenci tercihini Kafkas Uluslararası Üniversitesi’nden yana kullanıp eğitim sonucunda aldığı diploması ile denklik hakkı için YÖK kurumuna başvurduğunda, değerlendirme sonucunda diploması Türkiye’de geçerli sayılmaktadır.

http://webrazzi.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2009/03/azerbaycan3.jpg

            Kafkas Uluslararası Üniversitesi 1993 yılında kurulmuştur. Ülkede yaşanılan çalkantılı dönem sonrasında eğitimin sağlıklı biçimde alınabilmesi için hızlı bir şekilde yapılandırılan Kafkas Uluslararası Üniversitesi,günümüzde seçkin üniversiteler arasına dâhil olmuştur. Denklik derecesinde diplomasahibi olma imkânı sunan prestijli eğitim kurumu öğrencilerine yenilikçi ve modern bir eğitim alabilme olanağı sağlamakta, öğrenciler sadece eğitim olarak değil tam anlamı ile donanımlı olarak geleceğe hazırlanmaktadırlar. Kafkas Uluslararası Üniversitesi ’nde eğitim almak isteyen öğrenci her açıdan avantajlı bir seçim yapmış sayılmaktadır. Öncelikle Kafkas Uluslararası Üniversitesinde eğitim alacak öğrenci, Türkiye içindeki vakıf üniversiteleri nden ve birçok Avrupa üniversitesinden daha az miktarda yıllık harç bedeli ödeyecek ve bu sayede maddi açıdan zorluk yaşamayacaktır. Türkiye’de herhangi bir vakıf üniversite bölümünün neredeyse yarısı kadar bir maliyet ile dünya standartlarında eğitim alan öğrenci bu ayrıcalık sayesinde özgüvenini perçinleyecektir. Ayrıca Türkiye kültürü ile benzerlik taşıyan Azerbaycan kültüründe eğitim alan öğrenci yabancılık hissi yaşamadan, kendisini gurbette hissetmeden eğitimini tamamlayacaktır. 20 farklı bölüm içinden kendisine en uygun olan bölümü seçerek, bu doğrultuda eğitim alacağından gelecekte seveceği, kendisini ifade edebileceği bir mesleği icra etme olanağı bulacaktır.


http://azerbaycandaegitim.org/images/universiteler/azerbaycan-devlet-tarim-akademisi-04.jpg

        Dünya üzerindeki en genç üniversitelerinden biri olan Kafkas Uluslararası Üniversitesi aydınlık ve teknolojiyi her alanında öğrenciye sunan eğitim sistemi ile genç nesillere en yeni ve en doğru eğitimi aktarabilmek adına her geçen gün sistemine dahi ettiği yeni uygulamalar ile göz dolduruyor. Genç nesil böylesine ayrıcalıklı bir ortamda aldığı eğitimin etkisi ile yarınlarına umut ile bakabiliyor.