Yaşadığımız asırda bir ülkenin gelişmişlik seviyesini gösteren en ehemmiyetli göstergelerden biriside, o toplumun eğitim seviyesidir.  Bir toplunda eğitim seviyesi arttıkça cehalet azalır, bilim ve teknolojikaçıdan devlet güçlenir, tarihi ve kültürel esaslar korunur, toplum muasır medeniyet seviyesine ulaşabilir. Avrupa toplumu Sanayi ınkılabı ile insanların okuma, eğitim seviyeleri büyük bir oranda artmıştır. Maddi noktadan baktığımızda Avrupa milletlerini muasır medeniyetlerine taşıyan temelde eğitim ve öğretimdir. Asrımız bilim ve teknoloji asrı haline gelmiştir. Bilginin güç olduğu asrımızda yurtdışında okumak isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Yurtdışı eğitim talebine cevap verebilmek için kullanılan araçları geliştirmek ve zenginleştirmek amacıyla ülkemizde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketi ilklerden olmuştur. Eğitimin, sadece şahsa değil toplumun, milletin ve devletin geleceğini etkileyen büyük bir faktör olduğunu bilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd şti firması, 1993 yılından beri çok büyük bir özveri ile çalışarak rehberlik ve danışmanlık hizmetinde öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim almaları için çalışmaktadır.

       Anne ve babalar çocuklarının kaliteli ve güzel bir eğitim almaları için ellerinden geleni yaparlar. Okullara dünyanın parasını vererek çocuklarının iyi bir eğitim almasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Türkiye'de hangi okulda kaliteli eğitim verilip verilmediğini tespit etmek kolaydır. Az bir araştırma ile bu tespit edilebilir. Fakat yurtdışında eğitim görmek istiyorsa bunu belirlemek çok zordur. çünkü yurtdışında binlerce okul, bölüm ve program alternatifleri mevcuttur. Acaba bunlardan hangisi çocuklarının kaliteli bir eğitim almaları için uygundur. Bu ehemmiyetli meselenin çözümü için yurtdışı eğitim danışmanlığı yapan kuruluşlar vardır. Bu kuruluşlar içinde 20 yılı aşkın deneyime sahip ve hizmet veren güçlü bir şirket olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bulunmaktadır.

        1993 Tarihinde kurulan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin kaliteli ve iyi bir eğitim almaları, gittikleri ülkelerde mağdur olmamaları ve sıkıntı çekmemeleri için çok ciddi, hassas, dikkatli ve özverili çalışan bir rehberlik ve danışmanlık firmasıdır. Yurtdışında, kaliteli ve iyi bir eğitim almak isteyen talebelerin ülke, okul ve program seçiminde, şunları dikkate alır; öğrencinin not, ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak en uygun okul ve ülkeyi seçip, rehberlik yapar.Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı,rehberlik hizmetini bu sahada ihtisaslaşmış, dikkatli ve hassas, bu işin ciddiyetine vakıf zengin bir akademik heyet tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çalışmalarını genişletmek amacıyla servis ağını genişletmektedir. Sadece üniversite ve ülke seçiminde değil, havaalanında karşılama, yurda yerleştirme, ülkede oturum işlemleri, üniversiteye kayıt ve vize işlemleri gibi birçok şeyde yardımcı olmaktadır. Okuduğu süre boyunca da öğrencilerin karşılaştıkları sıkıntılarda yardımcı olmaktadır. Bu hizmetleriyle piyasada kendini kanıtlamıştır.

        Yurtdışında daha kaliteli ve iyi bir eğitim almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı rehberliğine başvuralım. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd şti çalıştığı ülkeler: Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya, Ukrayna, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kosova, Yunanistan, Mısır, Litvanya, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan, Sırbistan, Slovakya, Avusturya, çek Cumhuriyeti Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd şti İstanbul'da Olan Taksim ıstiklal Caddesi No:49/5 adresindedir.